NIDA.pl
środa, 23.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Głosuj na "Mazury Cud Natury"
Zachęcamy wszystkich do wsparcia Mazurskich Jezior w konkursie "Nowe 7 Cudów Natury"

 

                                                    

 

 

Głosuj na „Mazury Cud Natury”

Szwajcarska Fundacja "New7Wonders", założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera, która niedawno zakończyła akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata rozpoczęła kolejny plebiscyt – ogólnoświatowe głosowanie na Nowe 7 Cudów Natury.

Kampania New 7 Wonders ma na celu promowanie różnorodności kulturowej poprzez wsparcie, zachowanie i przywracanie naturalnych zakątków na świecie.

Od początku 2009 roku Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzi akcję promocyjną związaną z udziałem w konkursie. Hasłem przewodnim jest slogan: „Mazury Cud Natury”. Została stworzona specjalna strona internetowa www.MazuryCudNatury.org, na której znajdują się niezbędne linki do formularza głosowania oraz polskiej instrukcji do głosowania.

Zgodnie z regulaminem konkursu kandydat musiał założyć Oficjalny Komitet Wspierający, który będzie koordynował działania promocyjne. Na czele Komitetu stanął Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Śniardwy, Mamry i inne akweny wodne Mazur są jednymi z kandydatów do miana 7 Cudu Natury. Na stronie szwajcarskiej Fundacji, mazurskie jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko dwóch tysięcy jezior.
Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji   z 222 państw. W tym nasze rodzime Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.

 

Druga tura eliminacji ruszyła 1 stycznia i zakończyła się 21 lipca 2009 roku.
5 lipca 2009 r. Mazurskie Jeziora znalazły się na pierwszym miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe”).

9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów, wśród nich Mazury. Członkowie panelu ekspertów wybrało z nich 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu.

 

W gronie finalistów znalazły się Mazurskie Jeziora, które tym samym zostały uznane jednym z 5. najpiękniejszych miejsc w Europie i jednym z 28. miejsc na świecie.

Od tego dnia głosowanie rozpoczęło się na nowo i potrwa do listopada 2011 roku, kiedy władze Fundacji "New7Wonders" ogłoszą listę 7 Cudów Natury.

·         Mazury można wesprzeć głosując na stronie:

www.MazuryCudNatury.org

·         lub wysyłając SMS o treści „Mazury” na numer 7155  (koszt 1,22 zł z VAT).

 

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface