NIDA.pl
poniedziałek, 21.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
II Festiwal Ballad Bułata Okudżawy
II Festiwal Ballad Bułata Okudżawy - 7 sierpnia 2010 rok

 

Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska”

i

Federacja Funduszy Lokalnych w Polsce

we współpracy z:

Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA

Nidzickim Funduszem Lokalnym

Lokalną Grupą Działania „Brama Mazurskiej Krainy”

 

zapraszają do Kamionki k/Nidzicy w dniu 7 sierpnia 2010 roku.

O godz. 20.00 rozpocznie się

 

II  Festiwal Ballad Bułata Okudżawy.

 

          W pierwszej części festiwalu wystąpią: Janek Lisiewski ze Szczytna, Jan Mozer  z Kozienic, Aleksander Vanin z Kaliningradu,  „Świąteczna Kapela” z Dobrego Miasta, Marek Kaszubski i  Krzysztof Margol z Nidzicy.

          W ich wykonaniu usłyszymy ballady w języku polskim i rosyjskim:

- Majster  Grisza,  Piosenka o duszy, Piosenka o papierowym żołnierzyku, Piosenka o Arbacie, Piosenka o piechocie , Piosenka o nadziei,Trzy miłości,

Wasza Ekscelencjo, Wańka Morozow, Pod pomnikiem Puszkina, Kruk, Piosenka o moskiewskim metrze, Nie przybłędy, nie opoje, Katarynka

Nadziei maleńka orkiestra, Pożegnanie z Polską, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Lońka król, Trzy siostry, Nadpis na kamieniu.

 

W drugiej części festiwalu zapraszamy na recital

 

Sławy Przybylskiej i Janusza Tylmana

 

          Sława Przybylska zaśpiewa kilkanaście pięknych ballad Mistrza Bułata: Aleksander  Siergiejewicz Puszkin, Koguty, Piosenkę o Mozarcie, Trzy miłości, Ach Panie, Panowie, Balonik, Dobosz, Piosenka o piechocie, Piosenka o żołnierskich butach, Krople króla duńskiego, Czarny kot, Ostatni trolejbus, Gabinety, Modlitwa, Związek przyjacielski, Piosenka o Tbilisi.

 

          Na zakończenie zaśpiewamy wspólnie „Pieśń gruzińską” z miłym akcentem bycia razem w przyjaźni i dobroci.

 

    

 

 

 

     Poezja Bułata Okudżawy, romantyczna, o przyjaźni, o bliskości i serdeczności, o ważności bycia razem, to bardzo wspólne idee z działaniami funduszy lokalnych niosących pomoc i wsparcie lokalnym społecznościom oraz inicjatywami ekonomii i solidarności społecznej. Ballady Okudżawy to także ulubiony repertuar członków i wolontariuszy funduszy lokalnych.

         Magdalena Doksa w swojej refleksji nt. Okudżawy napisała,” że ludzie wychodząc z  koncertów Okudżawy wychodzili lepsi”. Z dobrymi ludźmi, wrażliwymi społecznie na co dzień współpracują fundusze lokalne, o lepszych ludzi starają  się liczne organizacje społeczne. Bułat Okudżawa, jego idee, jego poezja i ballady łączą nas wokół dobroci, nadziei i wiary, dlatego miejscem festiwalu jest i będzie w przyszłości „Garncarska Wioska”-  przedsiębiorstwo społeczne, które w praktyczny sposób wyraża idee ekonomii społecznej, ludzkiej solidarności, współpracy partnerskiej, dzielenia się z innymi i budowania wspólnego dobra.

          Dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom, które wspierają takie działania, uczestniczą w nich, dzięki którym możemy spotkać się na niepowtarzalnym festiwalu Mistrza Bułata.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface