NIDA.pl
środa, 23.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Podsumowanie działań w ramach projektu INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ – „GARNCARSKA WIOSKA”.
Podsumowanie działań Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA” w ramach projektu INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ – „GARNCARSKA WIOSKA”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Cele zakładane w projekcie zostały osiągnięte w ramach harmonogramu na rok 2009. Projekt poprzez założone cele wsparł i nadal wspiera działania związane z powstaniem i rozwojem form przedsiębiorczości społecznej na wsi. Rozpoczęte zostały działania związane z kształtowaniem aktywnych i przedsiębiorczych postaw mieszkańców wsi.

W projekcie bierze udział 5 grup z wiosek:

Ø  Lemany (gmina Szczytno)

Ø  Zabiele (gmina Wielbark)

Ø  Witowo (gmina Jedwabno)

Ø  Kozłowo (gmina Kozłowo)

Ø  Lipowiec (gmina Szczytno).

Dzięki przeprowadzonym wizytom studyjnym i warsztatom dla 5 grup 15 osobowych z województwa warmińsko-mazurskiego, zawiązuje się obecnie 5 przedsiębiorstw społecznych, które mają na celu popularyzację ekonomii społecznej w swoich społeczeństwach lokalnych.

Poprzez szkolenia zapewniliśmy 75 liderom wiejskim wiedzę popartą doświadczeniem w budowanie lokalnego otoczenia sprzyjającemu rozwojowi inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej. Dodatkowo, dzięki warsztatom w 5 gminach, upowszedniono ideę przedsiębiorczości społecznej wraz z dobrymi praktykami z zakresu ekonomii społecznej. Działania projektowe doprowadziły do zwiększenia zainteresowania tematyką ekonomii społecznej w 5 gminach grup wiejskich, jak również w dwóch kolejnych wioskach: Rudki i Wały, w których również powstają dwie organizacje związane z praktykami przedsiębiorstw społecznych.

Od stycznia 2010 roku rozpoczną się kolejne działania związane z realizacją zadania.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface