NIDA.pl
poniedziałek, 21.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
VIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH
Maróz, 14 – 16 maja 2009

      

 

 

 

 

 

 

Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA oraz Polsko Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają na

VIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH, MARÓZ 2009

Co roku, od ośmiu lat, w maju w Marózie koło Waplewa (woj. warmińsko-mazurskie) spotykają się przedstawiciele lokalnych organizacji działających we wsiach lub małych miasteczkach. Spotkania są okazją do poszerzenia umiejętności zarządzania organizacją, poznania sprawdzonych i dobrych projektów rozwoju lokalnego, uzyskania informacji o możliwościach finansowania nowych inicjatyw oraz nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 14-16 maja.

W czasie Spotkań ponad 500 przedstawicieli lokalnych NGO uczestniczy w seminariach i warsztatach poświęconych konkretnemu tematowi. W roku 2008 Spotkanie poświęcone było tematowi Dziedzictwa Kulturowego. Rok wcześniej dyskutowaliśmy o roli technologii informacyjnych w rozwoju wsi. Zainteresowanie uczestników i ich aktywność w czasie spotkań skłoniły organizatorów do rozwinięcia ww. tematów.

Zatem w roku 2009 tematem spotkania będzie:

internet krajobraz sztuka edukacja

Spotkanie jest organizowane w ramach Programu „Wieś aktywna. Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA III” [zobacz]. Sponsorami Spotkania są Fundacja Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Organizatorami Spotkania są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju ‑ NIDA. 

W trakcie warsztatów, wykładów i spotkań chcemy pokazać, jak ważną rolę może pełnić nowoczesna technologia w działaniach na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego wsi i małych miast. Dziedzictwo kulturowe stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów. Bogactwo to, szczególnie w wymiarze materialnym, było niszczone w trakcie licznych wojen, z powodu zaniedbań mieszkańców czy też braku działań konserwatorskich. Zaś nowoczesne technologie, a w szczególności Internet, dają szerokie możliwości działań na rzecz zachowania i rozwoju kultury, zarówno materialnej, jak i niematerialnej. Począwszy od digitalizacji zbiorów i powstawania wirtualnych muzeów, upowszechniania zwyczajów, strojów, kulinariów, po sprzedaż produktów lokalnych.

W spotkaniu mogą uczestniczyć po dwie osoby z każdej organizacji.  Druga osoba uczestnicząca w Spotkaniu może reprezentować zaprzyjaźnioną organizację z tej samej, lub sąsiedniej wsi.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Spotkaniu prosimy o wypełnienie on-line formularza rejestrującego dostępnego na stronie Witryny Wiejskiej (www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=2251). Po zakończeniu formularz jest automatycznie przesyłany do Fundacji NIDA.

Zwrotną pocztą e-mail otrzymają Państwo Ankietę Zgłoszeniową i indywidualny numer rejestracji, który prosimy wpisać na początku ankiety.

Zgłoszenia będzie można przesyłać pocztą tylko do 15 marca 2009. na adres Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica

Wszystkie uwagi można kierować do Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA (size=2>maroz2009@nida.pl).
Odpowiedzi na pytania udzielają również: 

*       w Fundacji NIDA – Magda Pepłowska (size=2>m.peplowska@nida.pl), 

      tel. (089) 625 36 51 wew. 5

*       w Fundacji Wspomagania Wsi – Jacek Pietrusiak (size=2>jpietrusiak@fww.org.pl).

      tel. (022) 636 25 70 - 75

 

Lista osób zakwalifikowanych na VIII Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działającyhch na Obszarazch Wiejskich

 

Lista osób rezerwowych

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface