NIDA.pl
poniedziałek, 21.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Z wizytą na Warmi i Mazurach
Prezydent na Ogólnopolskim Spotkaniu Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie oraz z wizytą w „Garncarskiej Wiosce”.

25 maja, Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z uczestnikami XI Ogólnopolskiego Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Temat wiodący spotkania w tym roku:”ORGANIZACJA. SAMORZĄD. RAZEM CZY OSOBNO”.

Organizatorami spotkań od 11 lat są: Fundacja Wspomagania Wsi, Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło  ponad 480 osób z 200 organizacji pozarządowych z całej Polski.  Pana Prezydenta oraz towarzyszących Gości: Jacka Michałowskiego – Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Dariusza Młotkiewicza – Sekretarza Stanu w KPRP, Jacka Protasa – Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego przywitali w Marózie: Piotr Szczepański – prezes Fundacji Wspomagania Wsi, Radosław Jasiński – dyrektor programowy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Krzysztof Margol – prezes Fundacji NIDA.  

Podczas spotkania Pan Prezydent nawiązał do słynnego powiedzenia prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego "nie pytaj co ojczyzna może ci dać, ale co ty możesz dać krajowi" i powiedział, że ludzie działający na rzecz lokalnych społeczności,  „mogą dać Polsce swój entuzjazm, pomysły, wzór do naśladowania, serce i umiejętności wspólnego działania”. W wystąpieniu Pan Prezydent podkreślił, że społecznikom – „szaleńcom bożym” nie jest łatwo zmieniać świat na lepszy. Muszą się często spierać z lokalną władzą samorządową,  zmierzać się z obojętnością i brakiem aktywności innych ludzi oraz z brakiem środków na działania. Przedstawiciele kilku organizacji przedstawili podczas spotkania swoje działania i osiągane rezultaty w rozwoju wsi.

 

Po zakończeniu spotkania w Marózie, Pan Prezydent odwiedził Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska”, w której spotkał się z pracownikami oraz uczestnikami projektu Akademia Młodych Noblistów.  Pogratulował pracownikom i partnerom tego przedsięwzięcia osiąganych wyników. W pracowni garncarskiej Pan Prezydent odcisnął dłoń , w izbie regionalnej złożył podpis w pamiątkowej księdze z zakończeniem wpisu „nie święci garnki lepią”. Podczas wizyty Pan Prezydent zapoznał się z działalnością „Garncarskiej Wioski” oraz planami rozwoju działalności i koncepcją budowy RAJSKIEGO OGRODU. To będą kolejne miejsca pracy, kolejna atrakcja turystyczna w regionie, możliwości zwiększania dochodów z usług turystycznych przez firmy powiatu nidzickiego.

Szacownego Gościa  w „Garncarskiej Wiosce” witali partnerzy przedsiębiorstwa oraz członkowie zarządu Fundacji NIDA: Edward Zakrzewski – przewodniczący Rady Fundacji NIDA, Justyna Kowalczyk i Antoni Grochal  – członkowie zarządu Fundacji NIDA, Grzegorz Napiwodzki – starosta nidzicki,   Aleksandra Nowogórska – dyrektor PUP w Nidzicy, Danuta Kruszlińska i Tadeusz Hinc – przedsiębiorcy sponsorujący inwestycje w „Garncarskiej Wiosce”, Barbara Margol – prezes Nidzickiego Funduszu Lokalnego, Zofia Dawidson – sołtys Kamionki, Anna Krzyżak – prezes „Garncarskiej Wioski” oraz dr Iwona Myśliwczyk Dziekan Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, reprezentująca organizatorów i uczestników festynu naukowego Akademii Młodych Noblistów, którzy w tym dniu przebywali na festynie naukowym w „Garncarskiej Wiosce”. Gospodarzy w Garncarskiej Wiosce przedstawił Panu Prezydentowi Krzysztof Margol, który wcześniej prowadził spotkanie z Panem Prezydentem w Marózie.

Wizyta Pana Prezydenta dowiodła, że dla rozwoju Polski, bardzo ważne są inicjatywy podejmowane przez wiejskie organizacje i partnerskie działania na rzecz rozwoju.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface