NIDA.pl
poniedziałek, 21.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
REGIONALNA KONFERENCJA pt. „RZECZ O DZIEDZICTWIE NA WSI”


 

Fundacja Wspomagania Wsi wydała w 2011 roku książkę pt. „Rzecz o dziedzictwie na wsi. Rady, przykłady, informacje.”

W książce opisano ponad 100 projektów z zakresu dziedzictwa kulturowego, podano informacje o prawnych warunkach  realizacji tego typu przedsięwzięć, opisano instytucje zajmujące się ochroną dziedzictwa w Polsce, a także zebrano informacje ułatwiające poszukiwania środków  finansowych na realizację projektów.

Książka skierowana jest  do wspólnot lokalnych, zarówno  do władz samorządowych, jak i  do organizacji społecznych oraz do wszystkich osób zainteresowanych kulturą lokalną.

W dniu 2 czerwca , Fundacja Wspomagania Wsi, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA przy wsparciu i dofinansowaniu : Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Biura Planowania Przestrzennego,

zapraszają

do „Garncarskiej Wioski” w Kamionce k/Nidzicy na regionalną konferencję, podczas której zaprezentowana zostanie książka „Rzecz o dziedzictwie na wsi” oraz przedstawione zostaną zagadnienia związane z wykorzystaniem potencjału dziedzictwa w rozwoju lokalnym.

Po zakończeniu konferencji zapraszamy na wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu. Koncert chopinowski „Mazurski na Mazurach” w Jarzębinowym Amfiteatrze w „Garncarskiej Wiosce”.

  

 

pobierz:

- program konferencji

- formularz zgłoszeniowy

 

Zgłoszenia uczestnictwa w konferencji przyjmujemy w formie : e-mail : nida@nida.pl,">Roman">nida@nida.pl, , pocztowej: Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, 13-100 Nidzica, u. Rzemieślnicza 3, , faksu: (89) 625 36 51  do dnia: 30 maja 2012.

 

Publikacja dostępna jest również na stronie Fundacji  w formie e-booka http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/publikacje-fww

 

 

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface